Zmiany na stronie

Drodzy Użytkownicy i Przyjaciele Archiwum

Z przyjemnością zawiadamiamy, że od wczoraj nasza strona www.torun.ap.gov.pl uzyskała nowe oblicze. Nasze życie w ciągu ostatniego roku zmieniło się bardzo. Zdalne lekcje, zdalne szkolenia, zdalne konferencje, zdalne zakupy, wirtualny urząd. Długo tak można wymieniać. Doszły przy tym całym zamieszaniu nowe problemy do rozwiązania – na przykład kwestia dostępności. Jeżeli nie możemy pomóc użytkownikowi naszego Archiwum osobiście, musi to zrobić za nas narzędzie, w tym przypadku strona internetowa. Dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie małego remontu naszej strony internetowej starając się, by treści, które chcemy przekazać stały się albo czytelniejsze albo bardziej zrozumiałe. Staraliśmy się odejść od języka, którym posługujemy się w pracy na co dzień, języka mało zrozumiałego dla kogoś z zewnątrz, nie parającego się archiwistyką.

Czy nam się udało? Ocenią to nasi goście, mamy nadzieję, że się z Nami swoimi wrażeniami podzielą.

Co zmieniliśmy:

  • Silnik WordPressa pozostał ten sam, ale ubrany został w nowe szaty, mamy nadzieję, że przyjemniejsze dla oka i przyjaźniejsze dla urządzeń mobilnych.
  • Struktura strony została całkowicie przebudowana, jest co prawda bardziej rozbudowana, ale znacznie wzrosła ilość treści. Jest to odpowiedzią na coraz częstsze zapytania o informację publiczną. Skoro pytania się pojawiają, to warto na nie odpowiedzieć publicznie jak najszybciej.
  • Strona główna przestała pełnić funkcję ściany ogłoszeniowej. Teraz jest przewodnikiem, który poprowadzi Cię po wszystkich zagadnieniach związanych z naszą instytucją.• Postaraliśmy się o większą czytelność strony, ważne informacje są wyróżnione, opisane poszczególne elementy witryny, opisy przeznaczone dla czytników dla osób słabowidzących.
  • Do kontaktu z Nami wystarczy wypełnić formularze, zamiast kopiować adres e-mail i pisać do Nas listy. W przypadku czytelni do formularzy można dołączać załączniki w postaci wypełnionych zgłoszeń czy rewersów.
  • Na dniach pojawi się też absolutna nowość – możliwość rejestrowania się do odpowiednich czytelni na wybrany dowolnie dzień czy godzinę.
  • Postaramy się też jak najszybciej uzupełnić brakujące elementy oraz zacząć budować nasze tak zwane FAQ, gdzie odpowiemy na najczęściej pojawiające się pytania.

Zapraszamy na naszą nową stronę i jesteśmy otwarci na Wasze sugestie i uwagi.

Scroll to Top