Dokumentacja pracownicza

Zgodnie z przepisami dokumentację potrzebną do ustalenia wymiaru emerytury czy renty ma obowiązek przechowywać zakład pracy. W przypadku, gdy zakład pracy już nie istnieje lub uległ przekształceniu, należy zwrócić się do sukcesora bądź byłego właściciela. Po informację o ewentualnym sukcesorze lub o osobie odpowiedzialnej za zakończenie działalności danego podmiotu, można zwrócić się do Sądu Rejonowego w Toruniu, VII Wydział Gospodarczy KRS, ul. Warneńczyka 1, 87-100 Toruń.

W przypadku dokumentacji po spółdzielniach można również wystąpić do:

Przechowawców można również poszukać samodzielnie na stronach:

W razie potrzeby skontaktować się można z pracownikiem Oddziału I Kształtowania Narodowego Zasobu Archiwalnego – panem Łukaszem Roszczynialskim tel. 056 654-84-41 wew. 23 ().

Z powodu nasilających się trudności w uzyskaniu przez byłych pracowników nieistniejących zakładów pracy, dokumentów potwierdzających ich zatrudnienie oraz otrzymywane wynagrodzenie, Archiwum Państwowe w Toruniu jest gotowe podjąć współpracę z przechowawcami dokumentacji osobowo-płacowej, którzy nie mają uprawnień do prowadzenia działalności przechowalniczej. Współpraca ta miałaby polegać na udzieleniu pomocy w podjęciu kursów kancelaryjno-archiwalnych, których ukończenie potwierdzane byłoby zaświadczeniem, uznawanym przy rejestracji działalności przechowalni, a także w nabyciu wymaganej praktyki zawodowej.

Scroll to Top