Toruńskie skarby

Toruńskie skarby - wystawa

Czym są SKARBY? Dziś większość z nas odpowie: złoto, klejnoty, kosztowności, zaś Gollum wspomni o swoim pierścieniu 😉 Myśląc o toruńskich skarbach pomyślimy zapewne o gotyckiej architekturze, a na pewno o zabytkowej starówce. Są jednak w Toruniu skarby, o których mało kto wie, a jeszcze mniej osób je widziało.

To bezcenne, przeważnie pergaminowe (pisane na skórze) dokumenty, księgi, a także tabliczki woskowe. Część z nich jest wpisana na listę UNESCO. Te skarby przechowywane są w Archiwum Państwowym w Toruniu. Z okazji Międzynarodowego Dnia Archiwów, będzie miała miejsce wyjątkowa okazja obejrzenia ich tylko przez kilka godzin. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych w sobotę 8 czerwca (tylko jeden dzień!) w godzinach 12-19 (ostatnie wejście o godz. 18.30) na Plac Rapackiego 4 do zapoznania się z naszymi skarbami! Wstęp wolny.

Poza tym w sobotę o godzinie 12.00 w budynku archiwum odbędzie inauguracja nowej wersji serwisu Szukaj w Archiwach pod hasłem „NIE SZUKAJ – ZNAJDŹ W ARCHIWACH! Nowa odsłona serwisu szukajwarchiwach.gov.pl

Scroll to Top