Ponowne otwarcie

Szanowni Państwo, z radością informujemy, że Archiwum Państwowe w Toruniu, od 4 maja 2021 roku wznawia swoją działalność w zakresie udostępniania materiałów archiwalnych w czytelniach oraz bezpośredniego kontaktu z petentem, z zachowaniem rygorystycznych zasad bezpieczeństwa.

Czytelnie we wszystkich trzech lokalizacjach będą czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-11.00 oraz 12.00-15.00, po uprzedniej telefonicznej lub mailowej rezerwacji. W pomieszczeniach czytelni będzie mogło przebywać tylko dwóch użytkowników jednocześnie. Rewersy powinny być wypełniane za pośrednictwem naszej strony internetowej i dostarczone w postaci elektronicznej na adres mailowy wybranej czytelni. Przebywać można będzie tylko w wyznaczonych strefach, w obowiązkowych maseczkach i rękawiczkach. Prosimy o rezerwację miejsc za pośrednictwem maila lub telefonicznie:

  • Oddział I: , tel. 56 6224754,2.
  • Oddział II: , tel. 56 65484413.
  • Oddział we Włocławku: , tel. 54 2322857

Prosimy o wnikliwe zapoznanie się z obowiązującymi procedurami oraz nowym Regulaminem Pracowni (BIP). Zapraszamy serdecznie, jednocześnie prosząc o zrozumienie dla wprowadzonych zasad, które mają zapewnić bezpieczeństwo zarówno użytkownikom i petentom, jak i pracownikom Archiwum.

Beata Herdzin
Dyrektor Archiwum Państwowego w Toruniu

Scroll to Top