Kwiatki z archiwalnej rabatki – wyniki konkursu

Konkurs Sztambuch

Bardzo dziękujemy za udział w konkursie „Kwiatki z archiwalnej rabatki”. Komisja konkursowa stanęła przed nie lada wyzwaniem. Wszystkie zgłoszone prace wyróżniają się kreatywnym i oryginalnym wykonaniem, niemniej jednak po burzliwych obradach wybrano laureatów konkursu.
Autorami zwycięskich prac są (w kolejności alfabetycznej):

  • Mikołaj Kempiński, 8 lat – oryginalna i samodzielnie wykonana praca. Pełna ekspresji ilustracja i krótki wierszyk doskonale się uzupełniają pod względem kompozycyjnym,
  • Zofia Łuczyńska, 12 lat – praca zachwyca nie tylko estetyką wykonania oraz pięknym i starannym rysunkiem, ale również oryginalnym tekstem, który stanowi doskonałe dopełnienie całości i w pełni oddaje nastroje społeczeństwa polskiego w drugiej połowie XIX wieku. Brawo!
  • Sofia Shkolna, 8 lat – piękna i starannie wykonana praca w poruszający sposób przedstawia solidarność Polski i Polaków z sąsiednią Ukrainą i jej obywatelami, którzy w bohaterski sposób mierzą się z dramatem wojny.

Dodatkowo komisja postanowiła wyróżnić prace przygotowane przez (w kolejności alfabetycznej):

  • Julię Białczyk, 7 lat – za oszczędne w środkach, a jednocześnie wyraziste przedstawienie figuralne,
  • Biankę Zielińską, 7 lat – za dobór kolorów i kompozycję pracy, która dodatkowo wyróżnia się detalami graficznymi,
  • Łukasza Zielińskiego, 8 lat – za kreatywność przy doborze technik wykonania.

Laureatom oraz autorom wyróżnionych prac serdecznie gratulujemy i zapraszamy po odbiór nagród! Wszystkie zgłoszone prace można obejrzeć w naszej wirtualnej galerii!

Scroll to Top