Archiwum Pandemii A.D. 2020.

Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronowirusem (SARS-CoV-2)
Jedno, jak na ironię, z chińskich przekleństw (choć wymyślone raczej przez Brytyjczyków) brzmi: Obyś żył w ciekawych czasach… Hegel, wybitny niemiecki filozof, miał powiedzieć kiedyś, że okresy szczęścia są pustymi kartami w historii świata, że karty te zapełniane są właśnie przez nieszczęścia. Patrząc wstecz na naszą historię trzeba przyznać, że jest w tym sporo prawdy, smutnej, ale niestety prawdy. Jednak w tym trudnym okresie nie możemy zapomnieć, że to w dużej mierze od nas zależy, jakie informacje przekażemy następnym pokoleniom o czasie pandemii. Czy będą to jedynie „suche” fakty przekazywane przez media i bezduszna statystyka, czy też może źródła pełne przemyśleń, wyrażanych obaw, nadziei, spostrzeżeń, jak zmienił nasz świat i nasze spojrzenie na świat dookoła. Mając to na uwadze pragniemy poinformować, że w sieci Archiwów Państwowych ruszyła akcja Archiwum Pandemii A.D. 2020. Społeczna kolekcja dokumentów pandemii wywołanej koronawirusem (SARS-CoV-2).

W akcji udział wziąć może każdy. Jedyny warunek – to chcieć.
Jeśli chcecie przekazać następnym pokoleniom informacje o Waszym udziale w walce z pandemią, o Waszych emocjach, wrażeniach, Archiwum Państwowe w Toruniu jest do tego doskonałym miejscem. Czekamy na Wasze wspomnienia, dzienniki, ulotki i wszystko to, co miało wpływ na Wasze życie podczas pandemii.

Jak przekazać materiały?
Forma materiałów jest dowolna (tradycyjna, elektroniczna). Pamiętaj, że musisz być autorem tych materiałów, bądź posiadać zgodę autora na dysponowanie nim. Materiały te można przynieść do Archiwum Państwowego Toruniu na Plac Rapackiego 4 bądź przesłać na adres e-mail:

Zapraszamy do współpracy

Scroll to Top