big.png, 434B | normal.png, 343B | print.png, 545B | wap.png, 462B | ftp.png, 462B

Nowości w serwisie

Archiwum nieczynne

Uprzejmie informujemy, że w dniu 19 lutego 2019 roku (wtorek) Archiwum Państwowe w Toruniu będzie nieczynne.
Za związane z tym faktem utrudnienia przepraszamy.

14.11.2018r

Wystawa "Historia alkoholem pisana"

Zapraszamy serdecznie na wystawę archiwalną "Historia alkoholem pisana", która jest zorganizowana w ramach obchodów setnej rocznicy utworzenia archiwów państwowych. Temat, jaki prezentuje wystawa jest intrygujący, ale alkohol towarzyszył ludziom od początku czasów historycznych, towarzyszy oczywiście i obecnie. Jednakże czy większość z nas potrafiłaby odpowiedzieć na pytania, jak kwestia alkoholu przedstawiała się w przeszłości/ Które trunki były mniej, a które bardziej popularne? Z czego to wynikało? Kto produkował alkohol czy zajmował się jego dystrybucją? I oczywiście rzecz "najciekawsza" - jak wyglądało jego spożycie? Czym była propinacja? Odpowiedzi na te i wiele innych, równie ciekawych, pytań będzie można uzyskać na wystawie, zorganizowanej przez Archiwum Państwowe w Toruniu we współpracy z Muzeum Okręgowe w Toruniu. Ekspozycja, która dotyczyć będzie historii produkcji, dystrybucji i spożyciu alkoholu w Toruniu i okolicach, od czasów średniowiecza do czasów II RP, prezentowana będzie w sali wystawowej Archiwum Państwowego w Toruniu, Pl. Rapackiego 4, w dni powszednie w godz. 9.00-14.30. Wstęp wolny. Wystawę można zobaczyć w dniach 7 lutego - 29 marca 2019 roku.

14.11.2018r

Archiwum Dokumentów Elektronicznych

Archiwum Państwowe w Toruniu pełni rolę Partnera w projekcie realizowanym przez Naczelną Dyrekcję Archiwów Państwowych pn. "Archiwum Dokumentów Elektronicznych", współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014 - 2020.
Więcej informacji znajduje się na stronie Beneficjenta.

07.06.2018r

Archiwum Państwowe w Toruniu © 2008 - 2019 | Webmaster | Informacje o ochronie danych osobowych i Cookies | valid-xhtml.png, 1,1kB valid-css.png, 1,1kB